Home Najdôležitejšie Kužmová v Petrohrade prvý WTA titul nezískala

Kužmová v Petrohrade prvý WTA titul nezískala

by Dominika Mikušiaková

PETROHRAD – Viktória Kužmová s Annou Kalinskou nestačili vo finále štvorhry turnaja WTA Premier v Petrohrade (823 000 USD, tvrdý povrch v hale) na domáci pár Margarita Gasparianová/Jekaterina Makarovová po setoch 5:7, 5:7.

V úvode zápasu dominoval na oboch stranách servis. Kužmová s Kalinskou nestratili v úvodných štyroch gemoch na podaní ani fiftín. Za stavu 4:4 si vybrali slabšiu chvíľu na servise Kužmovej a prišli oň čistou hrou, dokázali však okamžite kontrovať. Následne však opäť prišli o podanie a ruský tandem na druhý pokus set úspešne dopodával.

V druhom sete prišiel slovensko-ruský pár o servis v tretej hre, a dlho sa iba doťahoval. Za stavu 3:4 sa im podarilo manko zmazať, Makarová s Gasparianovou však opäť zaútočili  v jedenástej hre a zápas následne bez väčších komplikácií dopodávali.