Home Najdôležitejšie Kužmová sa ruskej favoritky nezľakla: Po vyradení turnajovej sedmičky zabojuje o štvrťfinále

Viktória Kužmová

GDYNIA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová si v poľskej Gdyni zahrá o štvrťfinále. Rozhodla o tom jej dnešná výhra nad favorizovanou ruskou turnajovou sedmičkou Varvarou Gračevovou.

O osude prvého setu rozhodla deviata hra, v ktorej Kužmová brejkla ruskú súperku a za 41 minút vyhrala prvý set 6:4. V druhom dejstve sa ako prvá k brejku v druhej hre dostala ruská favorita, ale Kužmová odpovedala okamžitým ribrejkom. Obdobná situácia sa zopakovala v piatom a šiestom geme a tak o víťazke druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mala navrch aktuálne 89. hráčka sveta, ktorá ho vyhrala 7:4 a set 7:6.

Rozhodujúce dejstvo sa vyvíjalo lepšie pre ruskú favoritku, ktorá v piatej hre zobrala Kužmovej podanie a po udržaní svojho viedla už 4:2. Slovenská tenistka ale preukázala veľkú bojovnosť a v desiatej hre sa po brejku dočkala vyrovnania na 5:5. Keď sa už zdalo, že o osude zápasu bude musieť rozhodnúť tajbrejk, Ruska v dvanástej hre prišla o ďalší servis a Kužmová sa po výhre 7:5 radovala z postupu.

V boji o štvrťfinále na slovenskú tenistku čaká nenasadená Maryna Zanevská z Belgicka.