Home Najdôležitejšie Kužmová so Schmiedlovou to mali rozohraté skvele: Slovenský pár si napokon o finále nezahrá

Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Monterrey

MONTERREY – Slovenský deblový pár Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová si v mexickom Monterrey o finále nezahrá.

Rozhodla o tom ich prehra s americkými nasadenými dvojkami Caroline Dolehideovou a Asiou Muhammadovou aj napriek tomu, že slovenské parťáčky mali štvrťfinálový zápas výborne rozohratý.

Aj keď Američanky začali zápas úvodným brejkom a po udržaní druhého servisu viedli už 3:0, slovenské duo zbrane nezložilo a trpezlivá hra Kužmovej so Schmiedlovou priniesla svoje ovocie. V siedmej hre Slovenky dokázali brejknúť americké súperky a po ďalšom brejku na 6:5 dokonca razom podávali na víťazstvo v prvom sete. Bohužiaľ servis nezvládli, ale aj napriek tomu nepykali, pretože tajbrejk vyhral slovenský pár suverénne 7:2.

V druhom dejstve po čistej hre slovenská dvojica okamžite brejkla americké súperky a zápas mali naše tenistky vo svojich rukách, ale okamžitý ribrejk Američaniek a následne ďalší brejk v siedmej hre napokon po 36 minútach priniesli setový triumf turnajovým dvojkám (6:4), ktoré si tak vynútili rozhodujúci supertajbrejk.

V tom sa síce prvé minibrejku dočkali slovenské tenistky, ale od stavu 2:1 prehrali štyri výmeny po sebe a to bol rozhodujúci moment celého zápasu. Americké turnajové dvojky napokon vyhrali 10:6 a za hodinu aj 40 minút si tak vybojovali postup do semifinále. V boji o finále narazia na štvorky podujatia Arruabarrenová/Perezová.