Home Najdôležitejšie Ďalšia obrovská dráma s víťazným koncom: Dodig s Poláškom odvrátili 3 mečbaly a sú v semifinále

Filip Polášek, Ivan Dodig

DUBAJ – Slovenský tenista Filip Polášek po boku Chorváta Dodiga zvládli ďalšiu dramatickú koncovku. Vo štvrťfinále po skvelom obrate zdolali poľsko-taliansky pár Hurkacz/Sinner po setoch 3:6, 7:6(4), 10:2.

Ani v dnešnom zápase nemal Polášek s Dodigom ideálny vstup do stretnutia a už na prvom servisgeme odvracali 3 brejkbaly. Brejkbalovú príležitosť sa im podarilo odvrátiť aj v ďalšom geme, ale za stavu 2:3 prišli prvýkrát v zápase o servis. Následne mali šancu na reparát, ale naskytnutú príležitosť nevyužili. Koncovka patrila Hurkaczovi so Sinnerom, ktorí sa po 30 minútach ujali vedenia v zápase.

Prežili klinickú smrť

Do druhého setu vstúpili lepšie čerství grandslamoví šampióni, v druhom geme brejkli poľsko-taliansky pár, ale následne servis stratili. Za stavu 3:3 využil Hurkacz so Sinnerom druhý brejkbal a so slovensko-chorvátskou dvojicou to vyzeralo už takmer beznádejne. Za stavu 3:5 navyše odvrátili tri mečbaly a následne brejkom vyrovnali na 5:5. Od tohto momentu boli nasadené štvorky na kurte dominantné, tajbrejk vyhrali pomerom 7:4 a išlo sa do rozhodujúceho supertajbrejku hraného na 10 víťazných bodov.

V ňom potvrdil slovensko-chorvátsky pár väčšiu kvalitu a skúsenosti, súperom povolil len dva vyhrané body. V semifinále sa Dodig s Poláškom stretne s dvojkami turnaja Mektič/Pavič, ktorých nedávno zdolali na Australian Open.