Home Najdôležitejšie Kučová zdolala bieloruský talent a v Dubaji postúpila do štvrťfinále: V prvom sete až deväť brejkov

Kristína Kučová

DUBAJ – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole si hladko poradila s Bieloruskou Juliou Hatoukovou a zdolala ju 6:4, 6:1 za 91 minút. Štvrtá nasadená hráčka sa v ďalšou kole stretne s Ruskou Vitalijou Diatčenkovou.

Od začiatku zápasy mali obe tenistky obrovské problémy so servisom a v prvých deviatich gemoch boli diváci svedkami deviatich brejkov. Kučová po nevídanej sérii stratených podaní udržala prvýkrát servis za stavu 5:4 a ujala sa vedenia v zápase.

V druhom sete bieloruská tenistka už nekládla priveľký odpor. Hatouková znížila ešte na 1:2, ale Kučová sériou štyroch gemov v rade spečatila víťazstvo v zápase.

Dnes sa po boku Češky Renáty Voráčovej predstaví ešte vo štvorhre. V úvodnom kole si zmerajú sily s turecko-poľskou dvojicou Berfu Cengizová, Weronika Falkowská.

Zdroj: stz.sk, ts