Home Australian Open Kučová nedotiahla dobre rozohraté 1. kolo kvalifikácie Australian Open

Kučová nedotiahla dobre rozohraté 1. kolo kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE – Kristína Kučová prehrala v 1. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s 32. nasadenou Barbarou Haasovou z Rakúska po trojsetovej bitke 6:2, 4:6, 4:6.

Kristína mala pomalší štart do zápasu, stratila úvodné dve hry. Od tohto momentu začala stupňovať svoj výkon. Haasová s ňou nedokázala držať krok a gemovú „žatvu“ našej tenistky zastavila až prestávka medzi setmi po ôsmich odohraných hrách.

Kučová zopakovala pomalší štart aj v druhom dejstve, ale znova sa dokázala perfektne vysporiadať s mankom 0:2 a otočila na 3:2. Súperka tentoraz vyrovnala. V ďalšom priebehu videli diváci trápenie na podaní u oboch tenistiek.  Šnúru stratených servisov ukončila Rakúšanka v desiatom geme, v ktorom využila druhý setbal na 6:4.

Kike sa nepodarilo ani na tretí pokus otvoriť set víťazným gemom, svoj servis stratila čistou hrou. Zareagovala ribrejkom. Kľúčovým momentom celého stretnutia sa ukázal byť piaty gem a stav 30:40 z pohľadu podávajúcej Slovenky. Hrozbu ďalšej straty servisu neodvrátila. Rodáčka z rakúskeho Steyru mohla zápas ukončiť už v deviatej hre na príjme, no nevyužila trojicu mečbalov. Po zmene strán otočila štyrmi fiftínmi za sebou nepríjemné skóre 0:30.

• Kučová zaznamenala 40 víťazných úderov pri 29 nevynútených chybách, víťazka skončila s bilanciou 42:32