Home Správy Kovalík na challengeri v Maii bez problémov do 3. kola

Kovalík na challengeri v Maii bez problémov do 3. kola

MAIA – Desiaty nasadený Jozef Kovalík zvíťazil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v portugalskej Maii (46 600 EUR +H, antuka v hale) nad ruským tenistom Pavlom Kotovom 6:0, 6:1.

Kovalík otvoril stretnutie vynikajúco. Po 15 minútach viedol 3:0, z dominantného výkonu nemienil poľaviť ani v ďalšom priebehu. Jedinú nepríjemnosť musel riešiť v geme číslo päť, dva brejkbaly však odvrátil. Hra Rusa bola slabá zvlášť na podaní. Jojo vďaka trom brejkom nadelil protihráčovi v prvom sete „kanára“,  na riterne premenil tretí ponúknutý setbal.

Druhé dejstvo sa podobalo na úvodnú časť zápasu. Slovenský favorit pokračoval v tlaku na servise aj na príjme. Ruský mladík si s vypätím všetkých síl udržal podanie pri manko 0:3. To však bolo z jeho strany všetko. Bratislavčan zápas ukončil využitím prvého mečbalu pri skóre 5:1, 40:15.

• Kovalík bodoval po svojom prvom servise v 22 z 25 prípadov
  • na esá dominoval 4:0
  • v aktuálnej sezóne upravil antukovú bilanciu na 24/16

V súboji o štvrťfinále narazí desiaty nasadený Slovák na víťaza portugalsko-maďarskej konfrontácie medzi Nunom Borgesom a piatym nasadeným Attilom Balázsom. V hre bude aj najvyššie nasadený Andrej Martin, na ktorého čaká zajtra v 3. kole Čech Vít Kopřiva.