Home Správy Kližan v Poprade po obrovskom boji do štvrťfinále

Kližan v Poprade po obrovskom boji do štvrťfinále

POPRAD – Najvyššie nasadený Martin Kližan si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) so srbským kvalifikantom Nikolom Čačičom po setoch 6:7(4), 7:5, 6:1.

Hoci patrí Srbovi v rebríčku ATP až 528. miesto, s favoritom držal krok. Martin doplatil v prvom sete na laxný prístup. Aj keď vyrovnal z 1:4 na 4:4, v tajbrejkovej lotérii ťahal za kratší koniec. V druhom dejstve pôsobil sústredenejším dojmom. Za stavu 4:1 však opäť poľavil, čo bojovný srbský tenista využil na vyrovnanie. V koncovke ukázal Bratislavčan svoje kvality a poslal zápas do rozhodujúceho dejstva. V ňom už nebolo o víťazovi pochýb. „Kližo“ stupňoval svoj výkon, zatiaľ čo jeho súper neudržal vysokú úroveň svojej hry a viditeľne mu dochádzali sily.

„Čačič hral výborný tenis, najmä v prvých dvoch setoch, všetko triafal tesne k čiaram. Nespravil ani veľa nevynútených chýb. Ja som hral dobre a aj keď je niekto v rebríčku na 300., 400. alebo 500. mieste, tak mu to môže vyjsť. Nakoniec som však v treťom sete bol na to lepšie kondične pripravený ako súper,“ uviedol po stretnutí najväčší favorit na zisk titulu pre oficiálnu stránku turnaja.