Home Správy Kližan v obľúbenom Rotterdame do hlavnej súťaže

Kližan v obľúbenom Rotterdame do hlavnej súťaže

by David Pavlik

ROTTERDAM – Vlaňajší štvrťfinalista Martin Kližan uspel vo finále kvalifikácie turnaja kategórie ATP 500 v Rotterdame (1 862 925 EUR, tvrdý povrch v hale).

Zverenec Dominika Hrbatého (147. v poradí ATP) v ňom zdolal štvrtého nasadeného Taliana Andreasa Seppiho (77. v poradí ATP) 6:3, 7:6(2).

O osude úvodného dejstva rozhodol siedmy gem, v ktorom Kližan využil svoj štvrtý brejkbal. Sám následne odvrátil päť podobných šancí súpera a pridal brejkovú poistku. V úvode druhého dejstva sa odpútal na 3:0, k dispozícii mal tiež dva brejkbaly na 4:0. Zostali však nevyužité a Seppi o niekoľko minút vyrovnal na 4:4. V dramatickej koncovke Slovák prehrával 5:6 s brejkom, tretiemu setu sa ale napokon vďaka obratu vyhol.

Kližan je miestnym šampiónom zo sezóny 2016, vlani bol v Rotterdame medzi najlepšou osmičkou. V prvom kole hlavnej súťaže môže naraziť na najvyššie nasadeného Rogera Federera, deviatku žrebu Gillesa Müllera alebo nenasadených Lópeza, Gasqueta a Sousu.

• Kližan vyrovnal vo vzájomnej bilancii so Seppim na 2:2