Home Najdôležitejšie Kližan titul z ATP turnaja v Kitzbüheli neobháji – neuspel v divokom maratóne

Kližan titul z ATP turnaja v Kitzbüheli neobháji – neuspel v divokom maratóne

KITZBÜHEL – Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli (586 140 EUR, antuka vonku) s nemeckým kvalifikantom Matthiasom Bachingerom 6:7(5), 7:6(5), 6:7(4).

Martin v úvodnom geme vzal Nemcovi servis a hneď v nasledujúcom odvrátil dve hrozby ribrejku. Nadobudnutý náskok si udržiaval až do stavu 5:4, keď sa Bachinger dostal k ďalšej príležitosti na brejk – tentoraz bol úspešný. Obaja tenisti prišli o svoj ďalší servisgem a o víťazovi musela rozhodnúť skrátená hra. Martin získal úvodný minibrejk, no okamžite oň prišiel. V závere bol lepší nemecký tenista. Za stavu 5:5 získal na riterne kľúčový bod a vzápätí set ukončil.

V úvode druhého setu boli obaja tenisti na servise pomerne nekompromisní. Dráma nastala v treťom geme, keď musel Slovák odvracať ďalšiu porciu brejkbalov, Nemec čelil podobnej hrozbe v šiestej hre. Napokon sa znova rozhodovalo v tajbrejku. V ňom viedol mníchovský rodák 5:2, ale Kližan odpovedal ziskom piatich bodov za sebou.

Záverečný set začal starší z dvojice tenistov vo veľkom štýle. Dostal sa do vedenia 4:1, Bratislavčan však dokázal vyrovnať. Pri manku 4:5 utiekol z mečbalu, následne nezužitkoval náskok 40:0 na príjme. Diváci nakoniec videli aj tretí tajbrejk v zápase. V ňom mal od začiatku prevahu nemecký kvalifikant, ktorý premenil za stavu 6:4 celkovo tretí mečbal.

• zápas trval 2 hodiny a 57 minút
  • Bachinger nastrieľal 19 es
  • pomer dvojchýb 8:3 z pohľadu Kližana

Z vlaňajška obhajoval Martin Kližan titul a v rebríčku ATP stratí 250 bodov. Zo súčasného 60. miesta klesne v pondelok do deviatej desiatky.