Home Správy Kližan nezískal v úvodnom kole US Open ani set

Kližan nezískal v úvodnom kole US Open ani set

by Tomáš Tomeček

NEW YORK – Martin Kližan podľahol v 1. kole grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) 22. nasadenému Marinovi Čiličovi z Chorvátska hladko 3:6, 2:6, 6:7(6).

Slovák v úvode ukoristil servis Chorváta. Brejk potvrdil čistou hrou. O náskok prišiel v šiestom geme. Čilič napokon predviedol sériu piatich víťazných hier za sebou, čím otočil v prvom sete z 1:3 na 6:3.

Druhý set začal Martin katastrofálne. Na servise viedol 40:0, no stratil päť lôpt za sebou a prišiel o ďalšie podanie. Dvadsiaty druhý nasadený hráč potvrdil brejk cez zhodu. Šnúra stratených gemov rodáka z Bratislavy sa zastavila na čísle deväť. Bývalý zverenec Dominika Hrbatého v sete číslo dva získal ešte jednu hru na vlastnom servise – dokonca čistou hrou upravil stav na 2:5, na zdramatizovanie priebehu mu to nestačilo. Chorvát premenil následne prvý setbal.

Tretí set mal vyrovnaný priebeh, náš reprezentant ušiel v tretej hre z brejkbalovej hrozby, sám sa k rovnakej šanci na riterne nedostal. Víťaza musel určiť tajbrejk. „Kližo“ získal prvé štyri lopty, viedol aj 6:2, favorit však získal šesť bodov za sebou a postúpil ďalej.

• Kližan využil jediný brejkbal
  • pomer es 6:17 z jeho pohľadu
  • Čilič upravil vo vzájomnej bilancii už na 5:0

Dnes na kurty nastúpi aj posledný Slovák Jozef Kovalík, súperom mu bude Slovinec Aljaž Bedene.