Home Najdôležitejšie Klein v premiérovom zápase novej sezóny nevyužil setbal a prehral: Nad jeho sily bola bývalá juniorská dvojka

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

ANTALYA – Slovenský tenista Lukáš Klein nenapodobnil svojho krajana Alexa Molčana a na turnaji v Turecku končí už v úvodnom kole kvalifikácie. V stredajšom zápase neuspel proti bulharskému talentu Adrianovi Andrejevovi a prehral 3:6, 6:7(7).

Úvod zápasu patril jednoznačne bulharskému tenistovi, ktorému sa podarilo už v prvej hre prelomiť podanie Kleina a po následnom udržaní servisu razom viedol 2:0. Šancu na druhý brejk mal hneď v ďalšom geme, ale slovenský tenista si dokázal po prvýkrát v zápase podržať podanie. V ďalšom geme platilo všeobecné známe porekadlo “nedáš-dostaneš” a po brejku Kleina svietilo na ukazovateli skóre 2:2. Následne si náš tenista udržal aj ďalšie podanie a len málokto by v tomto okamihu povedal, že to bude posledný vyhraný gem slovenského zástupcu v prvom sete. Andrejev sériou štyroch gemov strhol opraty zápasu na svoju stranu a ujal sa vedenia 1:0.

Aj v druhom sete sme mali k dispozícii vidieť kvalitnú hru na riterne a diváci boli svedkami až štyroch brejkov. Po odvrátení dvoch mečbalov Klein znížil na 5:3 a jeho súper podával na víťazstvo v zápase. Dôležitý servisgem nevyhral a o osude druhého setu musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej náš tenista viedol 6:5, ale pri servise Bulhara zachyboval a ponúknutú príležitosť na vyrovnanie nezužitkoval, za čo následne pykal a po tajbrejkovej dráme prehral aj druhý set.

Súperom Andrejeva bude v boji o postup do hlavnej súťaže Talian Vavassori.