Home Správy Katarína Kužmová do finále ITF turnaja v Aškelone nepostúpila

Katarína Kužmová do finále ITF turnaja v Aškelone nepostúpila

Katarína Kužmová

AŠKELON – Úspešná kvalifikantka Katarína Kužmová prehrala v semifinále ITF turnaja v izraelskom Aškelone (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) s domácou nasadenou sedmičkou Majou Tahanovou po setoch 6:3, 6:7(5), 3:6.

Úvodný brejk zápasu si pripísala za stavu 1:1 izraelská tenistka. Katka okamžite kontrovala a v ďalšom priebehu prvého setu dominovala. Otočila na 5:2 a o pár minút premenila pri vlastnom podaní v poradí druhý setbal na 6:3.

Do druhého dejstva vstúpila talentovaná Slovenka úspechom na príjme. Náskok si strážila do ôsmeho gemu, keď súperka zaknihovala ribrejk. Za stavu 4:4 sa blysla čistou hrou na riterne, no šancu doservovať zápas po zmene strán nevyužila. Napokon rozhodoval tajbrejk, v ktorom otočila Tahanová z 1:3 na 7:5.

V rozhodujúcej časti sa čakalo na brejk do siedmej hry, keď udrela na príjme Izraelčanka. Záver bol jednoznačne v jej réžii.