Home Najdôležitejšie Zverev a Djokovič prvými semifinalistami prestížneho turnaja v Šanghaji

Zverev a Djokovič prvými semifinalistami prestížneho turnaja v Šanghaji

ŠANGHAJ – Prvú semifinálovú dvojicu na turnaji kategórie ATP Masters 1000 v Šanghaji (7 086 700 USD, tvrdý povrch vonku) vytvoria štvrtý nasadený Nemec Alexander Zverev a srbská dvojka žrebu Novak Djokovič.

Alexander Zverev zdolal v úvodnom štvrťfinále 11. nasadeného Brita Kyla Edmunda 6:4, 6:4. Favorizovaný Nemec otvoril duel brejkom a vo zvyšku prvého setu nečelil žiadnej hrozbe straty servisu. Podanie mu fungovalo na výbornú aj v druhom dejstve. V druhom geme odvrátil jediný dnešný brejkbal britského súpera a sám udrel na príjme za stavu 2:2. Vo zvyšnom priebehu bol suverénny. Edmund dnes získal na riterne iba 13 fiftínov. Zverev si vďaka víťazstvu zaistil ako piaty hráč štart na Turnaji majstrov v Londýne.

Novak Djokovič si poradil po setoch 7:6(1), 6:3 so siedmym nasadeným Juhoafričanom Kevinom Andersonom. Úvodné dejstvo bolo vyrovnané. Obaja hrali špičkový tenis a kvalitne servovali. „Nole“ mal jedinú šancu na brejk v piatej hre, jeho súper za stavu 6:5. Vo výmene ukázal Srb pevné nervy a zakrátko absolútne ovládol tajbrejk – 7:1. V druhom sete sa rýchlo odpútal do vedenia 3:0 a žiadne komplikácie už nedopustil. Obrovi z Johannesburgu nestačilo ani úctyhodných 16 es.

O zvyšné semifinálové miesta si to rozdajú 13. nasadený Chorvát Borna Čorič s austrálskym prekvapením Matthewom Ebdenom a najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer s japonskou osmičkou „pavúka“ Keiom Nišikorim.