Kevin Anderson
Kevin Anderson (Foto: TASR/AP - John Walton)

Juhoafrický bombardér nabáda svojich kolegov: Kroťte svoje vášne a preukážte Austrálčanom viac rešpektu

MELBOURNE – Obyvatelia Austrálie doposiaľ bojujú s koronavírusom veľmi úspešne aj vďaka tvrdým reštrikciám, ktoré na území zaviedli. Aktuálne do ich krajiny vstúpili tenisti so svojím tímom a pomerne tvrdé podmienky sa im nepáčia. Juhoafrická tenisová hviezda Kevin Anderson však svojich kolegov nabáda, aby preukázali domácim obyvateľom viac rešpektu.


Bývalý finalista US Open a Wimbledonu nesúhlasí s ďalšími tenistami, ktorí kritizujú tvrdé podmienky povinnej karantény v Austrálii. A to ani s tými, ktorí kvôli pozitívnym prípadom nákazy v leteckých špeciáloch skončili v prísnej karanténe bez možnosti opustiť svoju izbu.

„Všetci by sme mali rešpektovať akékoľvek opatrenia zo strany organizátorov, pretože Austrália si prešla náročným obdobím, aby sa dostala do bodu, v ktorom sa aktuálne nachádza,“ povedal Anderson pre ABC Radio Melbourne.

„Obyvatelia sa po veľmi dlhej dobe začali prechádzať po meste bez rúšok, stretávajú sa a viem, že museli veľa obetovať, aby takýto stav docielili,“ pokračoval.

34-ročný tenista nabáda svojich kolegov, aby krotili vášne a prispôsobili sa. Zároveň v kútiku duše dúfa, že tým hráčom, ktorí sa nedokážu s náročnými podmienkami vyrovnať, obyvatelia Austrálie odpustia. „Z hráčskeho pohľadu pevne dúfam, že si každý z nás uvedomí, čo sa aktuálne deje a tiež verím, že tí tenisti, ktorí boli frustrovaní z podmienok, budú mať odpustené,“ dodal.Karanténa v Austrálii by mala skončiť 29. januára. Následne sú pre tenistov pripravené turnaje a samotný grandslam, ktorý začína 8. februára. Menšou komplikáciou môže byť to, že sa medzi nakazenými zistila prítomnosť britskej mutácie COVID-19, ktorá je nákazlivejšia a bolo by zaujímavé sledovať, ako by austrálski občania zareagovali, keby sa v Melbourne začal vírus opäť šíriť.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =