streda , 5 augusta 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hrbatý pred daviscupovým duelom proti Česku: „Takéto stretnutia nie sú iba o forme“
Foto: TASR

Hrbatý pred daviscupovým duelom proti Česku: „Takéto stretnutia nie sú iba o forme“

BRATISLAVA – Dominik Hrbatý dnes pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu priblížil slovenskú prípravu na kvalifikáciu finálového turnaja Davisovho pohára, v ktorej si naši tenisti zmerajú v piatok a sobotu sily s Čechmi.

„S prípravou sme začali v piatok. Ladíme formu na stretnutie, máme ešte pár dní na doťahovanie niektorých vecí. Verím, že to pôjde podľa mojich predstáv. Takéto derby stretnutia nie sú iba o forme, je to do veľkej miery aj o tom, ako si chlapci dokážu nastaviť myslenie. Všetci hrajú plus-mínus na rovnakej úrovni, nikto zatiaľ výrazne nevyčnieva. Kurt je výborne pripravený, antuka je pomalšia, čo našim chlapcom vyhovuje,“ zhrnul Hrbatý.

Na margo svojho bývalého zverenca Martina Kližana, ktorý pre zlomeninu malíčku na ľavej ruke, chýba v nominácii, uviedol: „Martin včera podstúpil v Prahe operáciu. Ak pôjde všetko dobre, mal by prísť chlapcov pred stretnutím povzbudiť.“Legendárny Domino je známy tým, že sa snaží počas prípravného týždňa stmeľovať tím aj spoločnými voľnočasovými aktivitami. Nič sa nezmenilo ani tentoraz. „V pondelok sme boli v Escape Roome, dnes nás čaká večera a spoločenské hry. Musíme sa pripraviť aj po tejto stránke, určite bude dôležité aj to, aby sa chlapci poriadne zomkli,“ priblížil.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ďalšie sklamanie pre organizátorov US Open: Grandslamové podujatie odriekla aj bývalá svetová trinástka

MOSKVA – Ruská tenistka Anastasija Pavľučenkovová sa rozhodla vynechať grandslamový US Open. Ako v stredu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − seven =