Home Správy Hončová na veľkom ITF turnaji v Nemecku favoritku neprekvapila

Hončová na veľkom ITF turnaji v Nemecku favoritku neprekvapila

HECHINGEN – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v nemeckom Hechingene (60 000 USD, antuka vonku) s ôsmou nasadenou domácou tenistkou Annou Zajovou po setoch 2:6, 3:6.

Začiatok zápasu patril Nemke, ktorá sa odpútala do vedenia 3:0 s dvoma brejkmi. Miška v ďalších minútach znížila na rozdiel jednej hry, no od skóre 3:2 znova dominovala v prvom sete domáca favoritka.

Druhé dejstvo otvorila bratislavská rodáčka sériou siedmich fiftínov, ale brejku sa nedočkala. V 3. geme sama stratila podanie, a hoci okamžite kontrovala, koncovka patrila Zajovej. V 7. hre sa po piaty raz presadila na riterne a o chvíľu duel na príjme aj ukončila.

• Hončová zvládla pri vlastnom servise iba 3 gemy z 9
  • z posledných 8 duelov má už 7 prehier
  • na začiatku 2. setu získala 7 výmen za sebou, súperka vzápätí 10
  • Zajová mala po 1. podaní až 72-percentnú úspešnosť získavania bodov

Michaelu Hončovú čaká v Hechingene ešte 1. kolo štvorhry po boku Talianky Giulie Gattovej-Monticonovej.