nedeľa , 5 apríla 2020
Tenisový Svet / Roland Garros / Haggerty sa vyjadril o zmene termínu Roland Garros
Foto: ITF/Paul Zimmer

Haggerty sa vyjadril o zmene termínu Roland Garros

MELBOURNE – Prezident Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) David Haggerty bol včera hosťom relácie The First Serve na austrálskej rozhlasovej stanici 1116 SEN. Hovoril najmä o presune Roland Garros na termín 20. septembra – 4. októbra.

„Tenis je organizovaný inak ako niektoré iné športy. Ako viete, máme sedem zainteresovaných strán – ITF, okruhy ATP, WTA a potom štyri Grand Slamy, ktoré sú tiež veľmi dôležité. Tenis funguje najlepšie, keď spolupracujeme, o čo sa snažíme. Niektoré nedávne rozhodnutia prinútili tenis komunikovať, snažiť sa kooperovať, študovať kalendár, pretože vieme, že zrušenia a odloženia turnajov trvajú až do júna,“ začal Haggerty.

„Môžem vás ubezpečiť, že prebiehajú rozhovory so zástupcami okruhov ATP a WTA i ostatných turnajov. Snažíme sa vymyslieť, ako bude vyzerať zvyšok sezóny. Ťažko však povedať, čo bude o šesť týždňov. Dôležité je, aby tenis spolupracoval. Pred rozhodnutím o presune Roland Garros prebiehala diskusia, no neboli do nej zapojené všetky strany. Niektorí sú sklamaní z toho, ako to prebehlo, no diskusia stále pokračuje,“ uistil všetkých nespokojných.„Na spolupráci sa podieľa sedem riadiacich orgánov. Preto môže niekedy nastať situácia, ako je táto. Nie je úlohou ITF hovoriť podujatiam, čo môžu a čo nemôžu. Snažíme sa o kooperáciu, aby sme dospeli k tomu, čo je najlepšie pre tenis. To je náš spoločný cieľ,“ dodal šéf ITF v rozhlasovom rozhovore.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Britská tenisová asociácia vyčlenila veľký balík peňazí na zmiernenie následkov pandémie

LONDÝN – Britská tenisová asociácia (LTA) sa rozhodla pomôcť všetkým, ktorí pre pandémiu koronavírusu prišli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + twenty =