Home Najdôležitejšie Gombos po vydretom víťazstve smeruje do hlavnej súťaže: V zápase utiekol hrobárovi z lopaty

VIEDEŇ – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP 500 vo Viedni. Vo finále kvalifikácie zvíťazil v nedeľu nad Ukrajincom Vitalijom Sačkom po boji v troch setoch 5:7, 6:4 a 6:4.

Od úvodu stretnutia boli obaja hráči na svojich servisoch dominantní a až do stavu 5:5 neboli diváci svedkami ani jedného brejkbalu. V jedenástom geme využil ukrajinský kvalifikant prvú brejkbalovú príležitosť a po následnom udržaní servisu sa ujal vedenia v zápase.

Sačko neprestával udivovať ani v druhom sete. Prvé dva gemy získal cez zhodu a rázom bol favoritom na senzačný postup. Za stavu 3:4 zapol Gombos na vyššie obrátky a sériou troch gemov v rade vyrovnal na 1:1.

Podobný priebeh sa odohral aj v treťom sete. Ukrajinec získal prvé dva gemy, ale rodák z Galanty ribrejkol svojho súpera pri manku 2:3. Od stavu 4:4 zvládol kľúčové momenty lepšie Gombos a vydrel postup do hlavnej súťaže.