Home Najdôležitejšie Najprv takmer kanár, potom otočka: Gombos po parádnom obrate v Bastade vyradil veľkého favorita

Norbert Gombos

BASTAD – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP vo švédskom Bastade.

V utorňajšom stretnutí 1. kola zdolal rovnako nenasadeného Uruguajčana Pabla Cuevasa za 124 minút 1:6, 7:6 (4), 6:2.

Gombos vstúpil do zápasu so skúseným uruguajským antukárom a veľkým favoritom katastrofálne. Po dvoch stratených podaniach razom prehrával 0:5 a vo vzduchu visel nepopulárny kanár. Našťastie do tretice mu to na podaní už vyšlo a aj keď na 30 zvládol odvrátenie hrozby kanára, ale set za 30 minút prehral hladko 1:6.

V druhom dejstve nevyužil hneď pri prvom podaní Cuevasa Gombos dva brejkbaly a následne v siedmej hre sám na servise dva odvrátil. Prvého brejku sa opäť dočkal favorit, keď v deviatej hre zobral Gombosovi podanie a podával tak na víťazstvo v zápase. Slovenská singlová jednotka ale zabojovala a brejk na 5:5 vrátil Gombosa do hry. Keďže set už ďalší brejk nepriniesol, o osude druhého dejstva musel rozhodnúť tajbrejk, ktorý lepšie zvládol slovenský tenista a radoval sa z vyrovnania.

Rozhodujúce dejstvo už bolo suverénnou záležitosťou Gombosa, ktorého vydarená koncovka druhého setu značne nakopla. Po dvoch brejkoch viedol Slovák už 4:0 a keďže ďalšie brejky uź zápas nepriniesol, radoval sa z pohodlného triumfu 6:2 a postupu do osemfinále. V tom Gombos narazí na fínskeho súpera Emila Ruusuvuoriho.

dvojhra – 1. kolo: Norbert GOMBOS (SR) – Pablo Cuevas (Urug.) 1:6, 7:6 (4), 6:2