Norbert Gombos, Paríž Masters 1000
Norbert Gombos (Foto: Instagram - Norbert Gombos)

Gombos o turnaji Masters 1000 v Paríži: Bola to cenná skúsenosť


PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. V pozícii kvalifikanta podľahol deviatemu nasadenému Španielovi Pablovi Careenovi-Bustovi 5:7, 2:6. Napriek prehre sa v pondelok 9. novembra vráti do elitnej svetovej stovky a na poste slovenskej jednotky vystrieda Andreja Martina.


„Dnes mi to bohužiaľ nešlo podľa predstáv, aj keď som dal do toho všetko. V prvom sete som si hneď prehral podanie, no dokázal som sa do hry ešte vrátiť. Problémy na servise však pokračovali a hoci som dokázal stratené podanie vždy získať späť, nepodarilo sa mi ho následne potvrdiť pri vlastnom servise a dostať sa do vedenia. Dnes mi to tam skrátka moc nepadalo. Po druhom podaní súper dobre returnoval a počas celých výmen som bol potom pod tlakom. Škoda, lebo v niektorých gemoch som mal aj navrch, len sa nezišli všetky okolnosti, zahral som pár tesných lôpt, ktoré keby mi padli do kurtu, mohlo to dopadnú ináč,“ uviedol Gombos v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Druhé dejstvo malo už jednoznačnejší charakter. „Nemal som žiadnu šancu, súper hral bezchybne, tlačil ma v každej výmene. Cítil som už troška aj únavu z predošlých dní, čo mi postupne uberalo aj sebavedomie. Nedá sa nič robiť, Pablo má tiež vynikajúcu formu a hrá dobre, dnes som ťahal za kratší koniec. S turnajom som však celkovo veľmi spokojný. Keby mi niekto pred odchodom sem povedal, že sa kvalifikujem a budem v treťom kole na takomto veľkom turnaji, tak by som to bral všetkými desiatimi. Odnášam si odtiaľto veľa pozitív, ukázalo mi to, že viem hrať vyrovnané partie s najlepšími hráčmi. Rovnako tak mi to naznačilo, v čom všetkom sa ešte môžem zlepšovať. Do budúcej sezóny viem, na čom mám pracovať, aby som  postupoval na rebríčku ešte vyššie. Naozaj som za túto skúsenosť veľmi vďačný,“ pokračoval.Na budúci týždeň by mal Gombos štartovať na challengerovom turnaji v bratislavskom NTC. „O účasti na Peugeot Slovak Open sa rozhodnem v piatok po prílete domov. Všetko bude závisieť od toho, ako sa budem cítiť. Pomaly sa ozýva únava, telo si pýta svoje. Počas turnaja som troška cítil ľavé koleno aj členok. Na Bratislavu sa rozhodne musím cítiť stopercentne fit, aby som mohol štartovať a uhrať nejaký dobrý výsledok.“

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Roger Federer

Federer odhaľuje svoje plány: Maestro sa odhlásil z plánovaného turnaja, ďalšie podujatie zvažuje

MIAMI – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa nepredstaví na turnaji ATP v Miami. Na dvorce …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 5 =