Home Správy Gombos nepostúpil do hlavnej súťaže turnaja ATP v Antverpách

Gombos nepostúpil do hlavnej súťaže turnaja ATP v Antverpách

by Tomáš Tomeček

ANTVERPY – Norbert Gombos prehral vo finále kvalifikácie turnaja ATP 250 v Antverpách (711 275 EUR, tvrdý povrch v hale) s Nemcom Yannickom Madenom 1:6, 6:3, 4:6.

Gombos mal zlý vstup do zápasu. Svoj prvý gem zaknihoval až za stavu 0:3. Následne sa dostal sa aj k možnosti na prelomenie servisu súpera, no nebol úspešný. Nemec pridal ďalší brejk a celý prvý set ukončil ziskom gemu číslo sedem.

Norbi stratil podanie aj v tretej hre druhého dejstva. Sériou štyroch víťazných gemov za sebou však priebeh dokonale otočil. Náskok si v koncovke postrážil a set ukončil za stavu 5:3 čistou hrou na podaní.

Tretí set sa z pohľadu Slováka začal lámať stratou šiestej hry, keď prišiel o servis. Na súpera sa ešte dokázal dotiahnuť a postupne vyrovnal z 2:4 na 4:4, záver však opäť patril nemeckému tenistovi. V desiatom geme sa dostal na riterne k trom mečbalom za sebou. Galantský rodák bol na tretí v poradí prikrátky.