Home Najdôležitejšie Gombos nenadviazal na výkony z Roland Garros: Podľahol Indovi Nagalovi

Gombos nenadviazal na výkony z Roland Garros: Podľahol Indovi Nagalovi

Norbert Gombos

KOLÍN NAD RÝNOM – Slovenský tenista Norbert Gombos si nezahrá hlavnú súťaž dvojhry na turnaji ATP v Kolíne nad Rýnom. V sobotnom stretnutí 1. kola kvalifikácie nestačil na Inda Sumita Nagala 5:7, 4:6.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. V piatom geme sa podarilo slovenskému tenistovi prelomiť podanie svojho súpera a ujal sa vedenia v zápase 3:2. Získanú výhodu nedokázal potvrdiť a Nagal vyrovnal na 3:3. Už sa zdalo, že o osude prvého setu rozhodne skrátená hra, ale v dvanástom geme Ind brejkol Gombosa a vyhral prvý set v pomere 7:5.

V druhom sete to vyzeralo na jasnú záležitosť v prospech Nagala, ktorý rýchlo viedol 4:0, ale Gombos zápas nezabalil, odvrátil dva mečbaly a znížil na 5:4. V nasledujúcom geme však rodák z Galanty neuhral na svojom servise ani bod a prehral druhý set 6:4.

Súperom indického tenistu vo finále kvalifikácie bude nasadená jednotka Francúz Herbert.