Home Správy Gombos na challengeri v Budapešti do štvrťfinále nepostúpil

Gombos na challengeri v Budapešti do štvrťfinále nepostúpil

BUDAPEŠŤ – Norbert Gombos prehral v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v maďarskej Budapešti (46 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s Robertom Marcorom z Talianska 3:6, 4:6.

Vstup do zápasu náš tenista nezachytil. Doplácal na slabší druhý servis a nabral manko 0:3. V ďalších minútach mu zlepšený výkon priniesol vyrovnanie, no posledná trojgemová šnúra prvého setu patrila Marcorovi – 6:3.

Druhé dejstvo otvoril Talian brejkom. Noro okamžite odpovedal rovnakou mincou, ale v siedmom geme sa štvrtýkrát nevyhol strate podanie. Následne nevyužil tri šance na vyrovnanie. Rovnako dopadla posledná, ktorú mal za stavu 4:5. Taliansky tenista napokon premenil v poradí štvrtý mečbal.

• Gombos zvládol po svojom 2. servise iba 38 percent výmen
  • premenil len 2 zo 6 brejkbalov

Vďaka postupu do 3. kola si pripíše zverenec Tibora Tótha do hodnotenia ATP 7 bodov. Dnes čaká v Budapešti boj o štvrťfinále ešte Filipa Horanského a Alexa Molčana.