Home Najdôležitejšie FOTO Klein suverénnym spôsobom do štvrťfinále v Ortisei: Zápas s Fatičom trval len 56 minút

Lukáš Klein

ORTISEI – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v talianskom meste Ortisei (45 730 EUR, tvrdý povrch hala). Siedmy nasadený hráč získal v druhom kole súboja s Nermanom Fatičom z Bosny a Hercegoviny prvý set 6:3, v druhom za stavu 2:2 mu súper zápas skrečoval.

Klein rovnako ako vo včerajšom dueli proti inému Bosniakovi Bašičovi od úvodu výborne servoval a nepúšťal svojho súpera k brejkbalovým príležitostiam. Fatič naopak už na prvom servise musel odvracať brejkbal, čo sa mu aj podarilo, ale za stavu 3:4 Klein premiérovo prelomil podanie 214. hráča sveta. V nasledujúcom geme nemal problém dopodávať sadu do víťazného konca a po 36 minútach vyhrával 1:0.

Lukáš Klein
Lukáš Klein v zápase prvého kola na challengeri v Ortisei proti Mirzovi Bašičovi (Foto: Facebook – Challenger Ortisei)

Druhé dejstvo začalo hladko udržanými servismi oboch tenistov, ale v piatom geme Fatič pri stave 2:2 *15:40 sa rozhodol zápas skrečovať.

Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza sa v ďalšom kole stretne s nasadenou trojkou Lucom Nardim z Talianska.

Zdroj: stz.sk, ts