Home Najdôležitejšie Fenomenálny Federer bez straty setu v semifinále Australian Open

Fenomenálny Federer bez straty setu v semifinále Australian Open

MELBOURNE – Druhý nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v poslednom štvrťfinále grandslamového Australian Open českú turnajovú devätnástku Tomáša Berdycha 7:6(1), 6:3, 6:4.

V prvom sete sa švajčiarsky tenista rozbiehal pomalšie. V úvode mu nepadalo prvé podanie, spravil niekoľko chýb a nabral manko 0:3. Do hry sa vrátil v poslednej možnej chvíli. Za stavu 3:5 odvrátil víťazným bekhendovým riternom setbal a o chvíľu mal stratený servis späť. Ďalšiu setbalovú príležitosť vymazal za stavu 5:6, v skrátenej hre súpera jednoznačne prevalcoval.

Momentum mal razom na svojej strane. V druhom dejstve síce čelil za stavu 1:1 ako prvý brejkbalu, ale skúsene si s ním poradil a v koncovke udrel. Rozhodujúci úspech na príjme zaznamenal v 8. geme.

Tretí set bol naďalej v réžii rodáka z Bazileja. Po brejku na 2:1 síce stratil koncentráciu, no zaváhanie okamžite napravil druhým perfektne odriternovaným gemom za sebou – 3:2. Na dvorci bol jasne lepší a českému tenistovi už nedal žiadnu šancu vrátiť sa do zápasu.

• Federer dnes nastrieľal 15 es
  • štatistiku víťazných úderov ovládol pomerom 61:22
  • do semifinále postúpil bez straty setu
  • na Australian Open zvládol všetkých 14 štvrťfinálových zápasov kariéry

„Som rád, že sa mi podarilo v prvom sete otočiť vývoj a uhrať ho viacerými dôležitými loptičkami. Tiež som veľmi rád, že som zdravotne v poriadku a nič ma nebolí. Na rozdiel od minulého roka, keď ma veľmi bolel chrbát,“ povedal obhajca titulu v prvom rozhovore priamo na kurte.

O finále sa pobije s juhokórejským prekvapením Čchung Hjeonom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria šiesty nasadený Chorvát Marin Čilič a ďalšia nenasadená senzácia – Brit Kyle Edmund.