Roger Federer
Roger Federer (TASR/AP - Dita Alangkara)

Federer prezradil pikantné veci. Koho miluje, čo nenávidí, ale aj o jeho deťoch, ktoré zatiaľ nemajú o tenis záujem

BERN – Roger Federer bol vyspovedaný švajčiarskym denníkom Blick, kde dostal poriadne drsné otázky. Švajčiar si však dokonale vedel poradiť, ako keby čelí priamo na kurte svojim konkurentom. V rozhovore prezradil, že jeho deti nemajú o tenis záujem alebo to, že jeho ideálny deň by bol taký, keby vyhrá Wimbledon. Dozvedieť sa môžete aj to, z čoho má slávny tenista strach.


Sezónu 2020 bohužiaľ Federer ukončil kvôli operácii kolena, napriek tomu bol 38-ročný Švajčiar pozitívne naladený a neodmietol žiadosť o rozhovor. Prvá otázka pochopiteľne smerovala k Federerovmu zdravotnému stavu. „Mám za sebou dobu, kedy som dosť rehabilitoval, odpočíval a chodil o barlách. Neponáhľal som sa, išiel som krok za krokom a deň čo deň sa cítim lepšie. Ešte nie som v takom stave, aby som mohol hrať tenis. Mojím cieľom je byť pripravený na ďalšiu sezónu,“ uviedol.

Nemal problém sa popasovať ani s dlhou pauzou zapríčinenou pandémiou koronavírusu, cestovanie mu vôbec nechýbalo. Práve naopak. „Cestoval som posledných dvadsaťpäť rokov. Najdlhší čas, kedy som bol doma, bolo päť, maximálne šesť týždňov. Doma ma to rozhodne baví, môžem tráviť čas s rodinou, žije sa mi skvele,“ pokračoval Federer.

Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Lee Jin-man)

Vzhľadom k zdravotným problém mu prišlo vhod, že boli tiež odložené olympijské hry v Tokiu. „Tam sa moc teším. Keď sme sa dozvedeli, že hry budú odložené, bolo to pre nás všetkých veľké sklamanie. Teraz nám neostáva nič iné, len dúfať. že o rok bude všetko v poriadku. Štart na olympiáde je mojím cieľom,“ skonštatoval tenista, ktorý má olympijské zlato z roku 2008, kedy v štvorhre triumfoval po boku kraja Wawrinky. O štyri roky neskôr bral v dvojhre v Londýne striebro.Medzi tenisovou elitou je Federer dlhé roky, v rozhovore prezradil, ako ťažko znáša niektoré prvky kondičnej prípravy. „Viem, že mi fitness pomáha, ale som tenista. Urobím všetko pre to, aby som bol pripravený. Nemám rád bežecký pás a cvičenie zamerané na stabilitu,“ prekvapil fenomenálny tenista, ktorý cvičí aj preto, aby nemal problémy s chrbtom.

Rovnako ako každý športovec, aj Federer má svoje predzápasové rituály. „Nie som poverčivý, ale je pre mňa dôležité, aby som bol všade včas. Bojím sa toho, že budem meškať, napríklad, keby uviaznem v dopravnej špičke. Takže som radšej všade skôr a chcem byť maximálne pripravený po všetkých stránkach,“ prehlásila bývalá svetová jednotka.

Súčasná svetová štvorka zaspomínala aj na svoje najdôležitejšie víťazstvo v kariére. Asi bolo zložité vybrať pri obrovskom počte vyhraných zápasov jeden konkrétny. Federer to však dokázal. „Možno to bol zápas proti Samprasovi v roku 2001 na Wimbledone. Bolo to vtedy veľké prekvapenie. Sampras bol veľkým favoritom a ja som ho porazil. Bolo to ohromujúce. Vtedy som si pomyslel, že keď som porazil Samprasa na tráve, tak môžem vyhrať kdekoľvek nad kýmkoľvek na svete. V tú chvíľu som uveril, že budem mať skvelú kariéru,“ poznamenal.

Skúsený Švajčiar sa nevyhol ani otázkam na súkromie a rodinu. Federer má štyri deti, ale záujem o tenis moc nemajú. „Hrám napríklad proti Rafovi alebo Novakovi a im na tom vôbec nezáleží,“ krútil hlavou. Jeho žena Mirka je v tomto smere jeho obrovskou oporou. „Je najlepšia, moc ju milujem a som neuveriteľne šťastný. Bez nej by som to nedokázal,“ zložil manželke veľkú poklonu.

Jeho život je plný radosti a pohody a Švajčiar si to váži, „Som šťastný človek a som za to vďačný. Mám štyri zdravé deti, úžasnú ženu. Mám veľa dôvodov, aby som bol šťastný. Nie je dôvod to skrývať. Keď sa mi v športe nedarilo, vždy som myslel pozitívne a pozeral sa do budúcnosti,“ uzavrel Švajčiar.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Iga Swiateková, Trofej, Roland Garros

VIDEO Poľský zázrak sa dočkal veľkého vyznamenania: Toto je znamenie nádeje lepšej budúcnosti

VARŠAVA – Poľská tenistka Iga Swiateková dostala od prezidenta svojej vlasti vyznamenanie Zlatý kríž za …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 10 =