pondelok , 13 júla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Prestaňte sa Rogera pýtať, kedy skončí. Federera sa zastala lyžiarska hviezda
Foto: TASR

Prestaňte sa Rogera pýtať, kedy skončí. Federera sa zastala lyžiarska hviezda

Roger Federer už niekoľko rokov čelí otázkam o tom, kedy plánuje s tenisom skončiť. tom, či by mal pokračovať, sa začalo viac hovoriť v roku 2013, keď mal po wimbledonskom triumfe z roku 2012 hernú krízu. Tieto neustále otázky, ktoré sa roky vynárajú, nenechala bez povšimnutia ani jedna z najlepších lyžiarok všetkých čias Mikaela Shiffrinová.

Najväčšia súperka Slovenky Petry Vlhovej má iba 24 rokov, a keďže už dokázala vo svojom športe takmer všetko, prichádzajú aj otázky, do kedy chce súťažiť. Sama o sebe pre web Ski Actu, z ktorého cituje aj portál Tennis World, prezradila, že by chcela súťažiť aj po tridsiatke, lebo ju šport baví. A tu sa pristavila aj pri Rogerovi Federerovi.

„Je to, ako keď sledujem Federera. Hnevá ma, keď sa ho ľudia stále vypytujú, kedy skončí. Cíti sa dobre, hrá dobre, skončí, až to tak skutočne bude cítiť. Mali by sme si užívať, že je stále na vrchole vo svojom športe. Je to motivujúce, keď vidím, ako si to užíva, že je starší. Dokázal už všetko, no stále ten šport miluje. Ak budem v podobnej pozícii ja, keď budem mať 30, 32 či 33, tiež tu budem,“ povedala americká lyžiarska legenda.

Shiffrinová tiež povedala, že Federer je jej idolom. „Je skvelý. Po prvý raz som ho stretla pred dvoma rokmi. Znova sme sa stretli v septembri a bolo to skvelé. Je to skvelý športovec aj človek,“ uzavrela Američanka.

Samotný Švajčiar sa taktiež nedávno vyjadril, že otázky o konci kariéry počúva už dlhé roky. Preto si nedávno po latinskoamerickom turné na túto tému zažartoval. „Neskončím nikdy,“ povedal.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

VIDEO Schmiedlová po zisku titulu: Víťazstvo nad Belindou mi dalo krídla

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Privatbanka Open. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × five =