rafael nadal
foto: Twitter/Roland-Garros

Pokiaľ bude Nadal hrať, bude favoritom Roland Garros, tvrdí bývalý kouč Federera

Rafael Nadal vytvoril na Roland Garros rekord, aký bude ktokoľvek len ťažko prekonávať. V Paríži získal dvanásť titulov. O tom, dokedy bude „Rafa“ taký úspešný, hovoril aj Paul Annacone, bývalý tréner Rogera Federera. Nevynechal ani svoje dojmy o tom, či sa podarí grandslam vyhrať aj niekomu z mladíkov.

Nadal má v súčasnosti na konte 19 grandslamov, Federer ich má 20. Annacone si nevie predstaviť, prečo by Nadal nemohol tento rekord vyrovnať. „Myslím si, že ‚Rafa‘ bude na Roland Garros favoritom, pokiaľ neskončí s tenisom, alebo nebude môcť chodiť. Ale budem skutočne prekvapený, ak neuvidíme v ďalšej sezóne nového grandslamového víťaza,“ povedal Annacone pre New York Times, cituje ho aj web Tennis World.

Španiel nevyhral v metropole Francúzska len pri troch svojich účastiach. Prvú prehru utrpel v roku 2009, keď nestačil na Robina Söderlinga. Vtedy sa k titulu prebojoval Roger Federer. Ďalšia prehra prišla až v sezóne 2015, keď mu vystavil stopku vtedy nezastaviteľný Novak Djokovič, turnaj nakoniec nečakane vyhral Stan Wawrinka. O rok neskôr musel Španiel pre zdravotné problémy odstúpiť a to doviedlo k vytúženému prvenstvu práve Djokoviča.

Annacona vraj na Nadalovi udivuje, ako vždy ide na plné obrátky, aj napriek všetkým zraneniam. „On veľmi miluje hrať, a práve to, že dokáže akceptovať, čo neovplyvní, mu pomohlo pokračovať,“ povedal tiež Annacone.

Tiež sa vyjadril k tomu, že ďalšia sezóna bude olympijská a teda aj mimoriadne náročná. Kľúčové bude správne plánovanie si programu. „Budúcoročný program je vtipom. Musíte si to všetko skutočne veľmi dobre a múdro naplánovať,“ uzavrel niekdajší kouč Rogera Federera.

About Jana Sedláková

Check Also

Karolína Plíšková

VIDEO Trápenie pokračuje: Bývalá česká svetová jednotka zarmútila fanúšikov

KLUŽ – Česká tenistka Karolína Plíšková musela pre zranenie zápästia na ľavej ruke predčasne ukončiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 14 =