Home Najdôležitejšie Famózny Molčan si poradil s náročným presunom aj favorizovaným súperom: V záverečnom tajbrejku odvrátil 3 mečbaly

MARSEILLE – Slovenský tenista Alex Molčan zvládol náročný prechod z antukového turnaja v Španielsku do francúzskej haly a v semifinále kvalifikácie vyradil domáceho Hoanga po setoch 6:3, 3:6, 7:6(6).

Aj napriek tomu, že Molčan hral ešte pred dvomi dňami na antuke v Španielsku, vyšiel mu úvod zápasu a po brejku viedol už 2:0. Francúzskemu súperovi sa však podarilo kontrovať ribrejkom, ale v šiestej hre slovenský tenista opäť prelomil podanie Hoanga a záver setu si postrážil.

Druhá sada mala opačný scenár, Molčan stratil na začiatku servis, ale o pár minút sa mu podarilo vyrovnať na 3:3. Od tohto stavu vyhrával v druhom sete gemy len 129. hráč sveta a po hodine hry bolo vyrovnané.

O osude zápasu rozhodol až dramatický tajbrejk

Hráči si v rozhodujúcom sete opäť vymenili role, tentokrát bol náš tenista tým hráčom, ktorému vyšiel lepšie vstup do setu. Rýchlo viedol 3:0, ale podobne ako v druhej sade, tentokrát sa podarilo Francúzovi vyrovnať na 4:4 a po sérii štyroch udržaných podaní, sme boli svedkami dramatického tajbrejku. V ňom to s Molčanom vyzeralo už veľmi zle, prehrával 3:6 a Hoang mal dva servisy k dobru. Nevynútenými chybami však dostal 289. hráča sveta späť do zápasu a Molčan sériou piatich fiftínov dokonale otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel a postúpil do finále kvalifikácie.

Vo finále kvalifikácie narazí Molčan na lotyšského tenistu Ernesta Gulbisa (189.), ktorý v dvoch setoch porazil ďalšieho slovenského tenistu Filipa Horanského.