Home Najdôležitejšie FOTO Federer pred veľkým návratom posiela jasný odkaz: Cítim, že mám stále niečo pred sebou

FOTO Federer pred veľkým návratom posiela jasný odkaz: Cítim, že mám stále niečo pred sebou

by Roderik Pastier

DAUHA – Švajčiarsky tenista Roger Federer neuvažoval počas dlhej pauzy spôsobenej zranením o konci kariéry a v nedeľu vyhlásil, že bolesť už “má pod kontrolou”.


Tridsaťdeväťročný velikán nehral súťažný zápas od prehry so Srbom Novakom Djokovičom v semifinále Australian Open v januári 2020. Návrat na dvorce si naplánoval na turnaji Katar Open, ktorý odštartuje v pondelok. “Viem, je zriedkavé, aby sa 40-ročný hráč vrátil po ročnej pauze. No dôležité je, že ma netrápia zranenie ani bolesť. Som veľmi rád, že som späť na turnaji. Nikdy som si nemyslel, že to bude trvať tak dlho,” povedal.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz síce nemá pred štartom v Dauhe veľké očakávania, no dúfa, že prekvapí sám seba. Komplikácie, ktoré nasledovali po operácii kolena ho namotivovali k návratu na kurty: “Vedel som, že chcem absolvovať túto rehabilitáciu bez ohľadu na to, či sa vrátim. Cítim, že mám stále niečo pred sebou, na dôchodok som nemyslel.”

Teší sa na zápasy s veľkými rivalmi Rafaelom Nadalom a Djokovičom

Federer verí, že na 100% v poriadku by mohol byť pred Wimbledonom, no zatiaľ sa nerozhodol, aké ďalšie turnaje absolvuje a či sa predstaví na OH v Tokiu. Teší sa však na zápasy s veľkými rivalmi Rafaelom Nadalom a Djokovičom. “To, čo v poslednej dobe dokázali, je mimoriadne. Taktiež už nemajú 25 rokov. Novak to dokázal v Austrálii, Rafa na Roland Garros,” uviedol podľa agentúry AFP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 3 =