Home Najdôležitejšie Famózny Klein v Taliansku siaha na ďalšiu trofej: Boj o finále s domácou prekážkou rozhodol jediný brejk

Lukáš Klein, Ortisei challenger

ORTISEI – Slovenský tenista Lukáš Klein na challengerovom halovom podujatí v talianskom Ortisei zabojuje o ďalšiu singlovú trofej.

V dnešnom semifinálovom súboji ho nezastavil domáci Andrea Vavassori, ktorý po prehratom tajbrejku úvodného setu v tom druhom Slovákovi podľahol 4:6.

Zápas trval hodinu aj 28 minút a o víťazovi stretnutia rozhodol prakticky jediný brejk. Prvý set si obidvaja hráči držali servis, ani jeden z tenistov neponúkol súperovi ani jediný brejkbal a tak set dospel až do tajbrejku. V tom mal viac šťastia Klein, ktorý zvíťazil 7:5.

Druhé dejstvo síce hneď v prvej hre prinieslo dva brejkbaly pre Kleina, ale domáci tenista servis udržal a duel pokračoval v podobnom móde ako v prvom sete, až do siedmej hry, kedy Klein svoj celkovo v poradí štvrtý brejkbal premenil na brejk a zápas už dopodával do víťazného konca – 6:4.

Zverenec trénera Petra Vlka sa v nedeľu v súboji o titul stretne s úspešnejším zo súboja medzi Chorvátom Bornom Gojom a šiestym nasadeným Talianom Flaviom Cobollim.