Home Najdôležitejšie Do finále Pohára federácie Austrália a Francúzsko

Do finále Pohára federácie Austrália a Francúzsko

BRISBANE/ROUEN – Po včerajšom dni bol stav semifinálových zápasov Pohára federácie Austrália vs Bielorusko resp. Francúzsko vs Rumunsko 1:1. Dnes sa rozhodlo o finalistkách.

Austrália – Bielorusko 3:2

Austrálčanky poslala na harde v Brisbane do vedenia 2:1 Ashleigh Bartyová po víťazstve 6:2, 6:2 nad Arynou Sabalenkovou. Oba sety mali takmer identický priebeh. Bieloruská jednotka v nich viedla 2:1, vo štvrtom geme však zahodila jeden resp. dva brejkbaly a v ďalšom priebehu ťahala jasne za kratší koniec.

Viktoria Azarenková následne vyrovnala, keď deklasovala 6:1, 6:1 Samanthu Stosurovú. Domáca veteránka bodovala v oboch dejstvách za stavu 0:1. Prvýkrát vyrovnala úspešným gemom na príjme, v druhom si udržala podanie.

V kvalitnom a dramatickom debli potvrdili domáce tenistky väčšie štvorhrové kvality. Ashleigh Bartyová so Samanthou Stosurovou porazili Viktoriu Azarenkovú s Arynou Sabalenkovou 7:5, 3:6, 6:2. V prvej časti stratili austrálske tenistky dvakrát brejk, no ten tretí, na 6:5, potvrdili suverénne. V druhom dejstve nepremenili tri brejkbaly na 4:3, čo ich negatívne poznačilo a bodovali už len súperky. V treťom sete rozhodla trojgemová šnúra Austrálčaniek, po ktorej odskočili na 4:1. Duel uzavreli premenením tretieho mečbalu na 6:2.

Francúzsko – Rumunsko 3:2

Na antuke vo francúzskom Rouene išli Rumunky do vedenia 2:1 po výhre Simony Halepovej 6:7(6), 6:3, 6:4 nad Caroline Garciovou. Prvý set bol mimoriadne divoký. Halepová otočila z 0:4 na 5:4, následne však stratila servis a zakrátko nezvládla napriek setbalu za stavu 6:5 skrátenú hru. V druhom dejstve vyrovnala domáca jednotka z 0:3 na 3:3, ale v závere ťahala za kratší koniec. Tretiu časť rozhodol jediný brejk, ktorý si pripísala za stavu 4:4 rumunská tenistka.

Francúzske vyrovnanie zabezpečila po výsledku 6:3, 2:6, 6:2 Pauline Parmentierová, ktorá si poradila s Irinou-Cameliou Beguovou. V otváracom sete fantasticky servovala a brejk na 3:1 jej stačil. V druhom dejstve priniesol štvrtý gem úspech na príjme Rumunke, ktorá v závere premenila v poradí druhý setbal na príjme. Tretiu časť otvorila domáca tenistka brejkom a o výhodu sa už nenechala pripraviť. Za stavu 4:2 naviac pridala poistku, po ktorej duel na podaní ukončila.

Francúzsku priniesla postup obnovená spolupráca Caroline Garciovej s Kristinou Mladenovičovou, ktoré zdolali 5:7, 6:3, 6:4 Simonu Halepovú s Monicou Niculescuovou. V úvodnom sete síce promptne odpovedali na stratu podania z tretieho gemu, ale druhá, ktorá prišla za stavu 5:5, už bola pre ne osudná. V druhom dejstve sa odpútali po dvoch brejkoch do vedenia 5:1 a Rumunkám nepomohol ani silný záver. V tretej časti rozhodol jediný brejk, ktorý zaknihovali domáce hráčky za stavu 4:4.

Finále je na programe 9. a 10. novembra na pôde Austrálie.