Home Najdôležitejšie Kučová získala v Dothane po skvelom obrate najcennejší titul kariéry

Kučová získala v Dothane po skvelom obrate najcennejší titul kariéry

DOTHAN – Úspešná kvalifikantka Kristína Kučová si poradila vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v americkom Dothane (80 000 USD, zelená antuka vonku) s domácou šestkou žrebu Lauren Davisovou po setoch 3:6, 7:6(9), 6:2.

Bratislavská rodáčka absolútne nezachytila úvod stretnutia. Po dvoch stratách podania prehrávala 0:4. V koncovke prvého setu spresnila hru, dotiahla sa na rozdiel dvoch gemov, no Američanka za stavu 5:3 druhý pokus o jeho doservovanie zvládla.

V druhom dejstve pokračovala Kika v stupňovaní výkonu. Bleskovo si vypracovala trojgemový náskok, ktorý si držala až do deviateho gemu. Podanie na zisk setu nezvládla a súperka o pár minút vyrovnala. Po ďalšom brejku mohla zápas dokonca dopodávať, ale Slovenka si ribrejkom vynútila skrátenú hru. V nej ukázala pevné nervy, odolala mečbalu a po víťazstve 11:9 si vynútila tretí set.

Na jeho začiatku mala momentum na svojej strane. Turnajová šestka zastavila jej rozlet až pri manku 0:4. Nebolo jej to v konečnom zúčtovaní nič platné, naša tenistka si v závere dvakrát podržala servis a dokráčala k titulu.

• obe tenistky boli vysoko efektívne pri využívaní brejkbalov (Kučová 6/8, Davisová 5/7)
  • slovenská tenistka sa v zápase blysla aj šnúrou 10 získaných fiftínov za sebou
  • Američanka nakopila 10 dvojchýb

Vďaka svojmu premiérovému titulu z väčšieho ako 50-tisícového podujatia získa skúsená Slovenka 115 bodov do hodnotenia WTA, v ktorom sa zajtra posunie z 279. na 196. miesto.