pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Djokovič zareagoval na odloženie olympiády
Foto: TASR

Djokovič zareagoval na odloženie olympiády

BELEHRAD – Srb Novak Djokovič si chcel v lete na olympiáde v japonskom Tokiu splniť jeden z posledných športových snov – získať zlatú medailu.

Srbský tenista vyhral skutočne prakticky všetko. Na konte má tituly zo všetkých Grand Slamov, ba čo viac, ako jediný singlista histórie aj zo všetkých podujatí série ATP Masters 1000. Koncoročný Turnaj majstrov dobyl päťkrát, no olympijský vavrín mu uniká. V Pekingu 2008 sa pri debute pod piatimi kruhmi tešil z kovu bronzového lesku, v Londýne 2012 ho v súboji o tretie miesto zdolal Argentínčan Juan Martín del Potro a rovnaký hráč ho pred štyrmi rokmi v Riu de Janeiro zastavil už v 1. kole.

Tentoraz mal byť „Nole“ vzhľadom na skvelú formu opäť hlavným favoritom na olympijský triumf. Odklad olympiády, zapríčinený pandémiou koronavírusu, ho preto mrzí. „Som smutný, že sú olympijské hry odložené. Som si však istý, že je to s ohľadom na kolektívne zdravie všetkých zainteresovaných správne rozhodnutie. Tešme sa na olympiádu v Tokiu v roku 2021,“ odkázala dnes svetová jednotka cez sociálne siete.

I’m sad the Olympics are postponed, but I am sure it‘s the right decision for the collective health of everyone involved. Let’s look forward to Tokyo Olympics 2021 🙏🏼🙌🏼🎾

Uverejnil používateľ Novak Djokovic Streda 25. marca 2020

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Schmiedlová ukázala lásku k zvieratám, Mihalíková navštívila Tatry

BRATISLAVA – Dovolenkové leto je v plnom prúde a ani celosvetová pandémia neprekazila cestovaniu vašich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − 3 =