Foto: Twitter/US Open

Del Potro: „Nepoznám lepšieho človeka a športovca ako je Federer“

BUENOS AIRES – Argentínčan Juan Martín del Potro mal odohrať tento týždeň v Buenos Aires exhibíciu proti Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Pre nedoliečené koleno musel svoj štart zrušiť, čo ho mrzí.

Domácu hviezdu napokon nahradil predvčerom v buenosaireskom zápase Nemec Alexander Zverev. „Samozrejme, sledovať túto šou zvonku ma bolí. Chcel som hrať. Predstavte si to, vrátiť sa po zranení zápasom proti Federerovi v Argentíne, čo viac som si mohol želať? Ale koleno bolo proti. Potrebujem trochu viac času,“ povedal tandilský rodák v rozhovore pre argentínsku televíziu TyC Sports.

„Pravdou je, že to, že ma nahradí Zverev, je pre tenis skvelé. Keď som sa musel odhlásiť zo Štokholmu (v októbri), jedného z plánovaných turnajov, nebojoval som tak, ako teraz. Vynaložil som však neuveriteľné úsilie, aby som sa pripravil na tento zápas. Ľudia sa veľmi snažia vidieť Rogera. Ak by som nebol stopercentne fit alebo by musel Roger kvôli mne znížiť intenzitu, nebolo by to férové,“ pokračoval Argentínčan tesne pred duelom.

„Akékoľvek slová na adresu Federera sú málo. Pre mňa je jedinečný. Je jednotka na kurte i mimo neho. Nepoznám lepšieho človeka a športovca ako je on,“ zložil del Potro poklonu švajčiarskej ikone.

Na otázku týkajúcu sa svojho návratu odpovedal: „Dúfam, že to bude čoskoro. Po tom, čo som nemohol ísť do Štokholmu, si nedávam žiadny konkrétny turnaj ako cieľ. Keď bude koleno v poriadku, budem hrať kdekoľvek. Dovtedy budem pokračovať v rehabilitácii. Určite chcem hrať znova tenis. A dlhodobo.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Budúca svetová jednotka? Sinner má všetky predpoklady, tvrdí Djokovič

VIEDEŇ – Srbský tenista Novak Djokovič vidí ako možnú náhradu svojej osoby na poste svetovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × three =