Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Ďalší Nadal na tenisovej scéne? Syn Toniho Nadala si odbil premiéru na turnaji ITF

MALORKA – Má len šestnásť rokov a je synom Toniho Nadala, ktorý v minulosti trénoval aj svojho synovca Rafaela Nadala. Reč je o novom hráčovi na tenisovej mape, ktorý nesie priezvisko Nadal. Joan Nadal Vives sa cez víkend predstavil na turnaji kategórie ITF, kde si odbil svoju premiéru.


Mladučký Joan je pre tenisových nadšencov len málo známou postavou v tenisovom svete. Ak by ste o ňom chceli nájsť akékoľvek informácie, veľa by ste ich nenašli. Na webe ITF nemá ani fotografiu či ruku, s ktorou hrá tenis.

K dispozícii sú len jeho doterajšie výsledky, ale na svojom konte má len minimum zápasov. Na juniorských turnajoch odohral jediný zápas, keď vo februári minulého roku prehral v prvom kole kvalifikácie práve v Malorke.

V dnešnom zápase prvého kola kvalifikácie podľahol tureckému tenistovi Kuzeyovi Cekirgemu 6:1, 6:3. Je však symbolické, že Joan Nadal odohral svoj prvý zápas na turnaji kategórie ITF v akadémii Rafaela Nadala.V Malorke štartoval na divokú kartu a v rebríčku ATP ho zatiaľ nenájdeme. Bude zaujímavé sledovať, či sa v budúcnosti aspoň čiastočne priblíži k svojmu rodinnému príslušníkovi – Rafovi Nadalovi.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 17 =