Home Najdôležitejšie Cibulková opäť so skalpom Cornetovej, v New Havene je vo štvrťfinále

Cibulková opäť so skalpom Cornetovej, v New Havene je vo štvrťfinále

by David Pavlik

NEW HAVEN – Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa po veľkom boji prebojovala do štvrťfinále WTA Premier podujatia v New Havene (710 900 USD, tvrdý povrch).

Turnajová dvojka (11. v poradí WTA) si v nočnom zápase druhého kola poradila s Francúzkou Alizé Cornetovou (47. v poradí WTA) 2:6, 6:2, 6:4. Nadviazala tak na hladký minulotýždňový triumf nad rovnakou súperkou zo Cincinnati, vo vzájomnej bilancii vedie už 6:3.

Matej Lipták po víťaznom stretnutí. FOTO: Marek Lukáč

Priebeh zápasu

Úvodný set patril jednoznačne Cornetovej. Tá po brejkoch z tretieho a siedmeho gemu unikla na 5:2 a náskok si už postrážila. V druhom sete sa karta absolútne otočila. Cibulková sériou piatich získaných gemov odskočila na 5:0 a aj napriek drobným komplikáciám v závere si vynútila rozhodujúci set. Ten sa pre ňu nevyvíjal dobre. Dvakrát doháňala manko brejku, prehrávala i 2:4, koncovku však ovládla. Šnúrou štyroch získaných gemov napokon vybojovala cenný triumf.

Pred polnocou proti Ruske

Ďalšou súperkou Cibulkovej bude v New Havene dnes približne hodinu pred polnocou SELČ šiesta nasadená Ruska Anastasia Pavľučenkovová.