Home Správy Cibulková otvorila sezónu prehrou, v Sydney končí v prvom kole

Cibulková otvorila sezónu prehrou, v Sydney končí v prvom kole

by David Pavlik

SYDNEY – Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole WTA podujatia kategórie Premier v austrálskom Sydney.

Zverenkyňa Mateja Liptáka (26. v poradí WTA) v ňom nestačila na domácu veteránku hrajúcu na voľnú kartu Samanthu Stosurovú (73. v poradí WTA) po výsledku 6:3, 3:6, 4:6. Vo vzájomnej bilancii so slovenskou jednotkou upravila Stosurová na 6:2. Ďalšou súperkou Austrálčanky bude Švajčiarka Timea Bacsinszká.

Úvodný set patril Cibulkovej. Dva brejkbaly za stavu 2:1 ešte zostali nevyužité, pri celkovo tretej šanci za stavu 3:2 už bola Cibulková neomylná. Náskok brejku si s prehľadom ustrážila až do konca dejstva.

Druhý set rozhodol jeho úvod. Cibulková v otváracom geme na riterne nevyťažila z vedenia 40:0, o malú chvíľu po premiérovej strate podania prehrávala 0:3. Ani v tomto dejstve sa už hráčka na príjme do hry nevrátila, set tak putoval na konto skúsenej Austrálčanky.

Tá pokračovala v zlepšenom výkone aj na začiatku tretieho setu. V úvodnom geme síce prehajdákala pri podaní Cibulkovej náskok 40:0, v tretej hre ale sériou štyroch fiftínov otočila z 15:40 a zaknihovala brejk. Stačil na celkový úspech. Stosurová nepustila Cibulkovú v treťom sete k žiadnemu brejkbalu a s prehľadom tak dokráčala k postupu.