Martina Navratilová
Martina Navratilová v roku 2010 (Foto: TASR/AP - Charles Krupa)

Česká legenda kritizuje organizátorov Australian Open: Nechajú si od Číňanov diktovať, čo môžu robiť

MELBOURNE – Bývalá tenistka Martina Navrátilová skritizovala organizátorov grandslamového Australian Open za to, že zakázali fanúšikom nosiť tričká vyjadrujúce podporu čínskej hráčke Šuaj Pcheng. Postup Austrálčanov označila za zbabelý.


Svetová tenisová komunita sa o osud Šuaj Pcheng zaujímala od novembra, keď presiakli informácie, že sa stala obeťou sexuálneho napadnutia čínskym politikom. WTA niekoľkokrát vyjadrila obavy o jej bezpečnosť a dokonca pozastavila konanie turnajov v krajine. Hráčka označila všetko za nedorozumenie.Kde je Šuaj Pcheng?

Na turnaji v Melbourne ochranka a polícia zabránili niekoľkým fanúšikom v nosení tričiek s nápisom „Kde je Šuaj Pcheng?“ Organizátori to zdôvodnili, že išlo o politický slogan, ktorý je zakázaný. „Podľa mňa je to veľmi zbabelé. Nešlo o politický slogan, týka sa to ľudských práv. Je to zle. Austrálsky zväz to jednoducho vzdal a nechá si od Číňanov diktovať, čo si na svojom grandslame môžu robiť,“ citovala agentúra DPA 18-násobnú grandslamovú šampiónku z rozhovoru pre Tennis Channel.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič kritizuje organizátorov Wimbledonu: Nikdy som si nemyslel, že…

WIMBLEDON – Srbský tenista Novak Djokovič kritizoval organizátorov Wimbledonu po postupe do osemfinále turnaja. Dvadsaťnásobný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + 12 =