Home Správy Čepelová v Lausanne so stopkou v 1. kole kvalifikácie

Čepelová v Lausanne so stopkou v 1. kole kvalifikácie

by Dominika Mikušiaková

LAUSANNE – Jana Čepelová, nasadená ako ôsma, nestačila v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA International v Lausanne (250 000 USD, antuka vonku) na Juliu Grabherovú 6:3, 3:6, 3:6.

Slovenská tenistka išla v prvom sete do vedenia 3:1, o výhodu však prišla a onedlho bolo vyrovnané. V siedmej hre sa však opäť dokázala presadiť na príjme a tentoraz zaváhanie nedopustila. Za stavu 5:3 prvý set spečatila čistou hrou na príjme.

V druhom sete si hráčky vôbec nepomáhali podaním. Po sérii piatich brejkov rakúska tenistka zvýšila na 4:2 a následne náskok ešte zveľadila. Za stavu 3:5 Čepelová v maratónskom geme odvrátila dva setbaly a znížila na rozdiel jediného gemu, po zmene strán ju však opäť zradilo podanie a prišla oň čistou hrou.

V úvode rozhodujúceho dejstva ťahala Janka za kratší koniec a dostala sa do manka 0:3. Stratené podanie si v nekonečnom šiestom geme vzala späť, vzápätí ju však opäť nepodržal servis. Grabherová si už záver postrážila a zápas úspešne dopodávala.