Home Správy Kučová na WTA turnaji v Lausanne krok od hlavnej súťaže

Kučová na WTA turnaji v Lausanne krok od hlavnej súťaže

by Dominika Mikušiaková
Kristína Kučová

LAUSANNE – Štvrtá nasadená Kristína Kučová zdolala v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA International v Lausanne (250 000 USD, antuka vonku) Kathinku von Deichmannovú po setoch 7:5, 4:6, 6:3.

Slovenská tenistka nemala ideálny vstup do zápasu. V druhej hre neuhájila servis a onedlho prehrávala už 2:5, za tohto stavu však začala s obratom. V deviatej hre manko brejku zmazala a za stavu 5:5 sa blysla čistou hrou na príjme. Po zmene strán odvrátila dva brejkbaly a premenila svoj prvý setbal.

Aj v druhom sete prišla ako prvá o servis Kučová a dostala sa do manka 2:4. V deviatom geme nedovolila súperke set dopodávať a manko zmazala, vzápätí však opäť prišla o podanie a musel tak rozhodovať tretí set.

Ten sa začal sériou troch brejkov, ktorú ukončila Kika zvýšením na 3:1. V siedmej hre zaknihovala ďalší úspech na príjme a za stavu 5:2 išla podávať na víťazstvo. Servis jej síce nevyšiel, mrzieť ju to však nemuselo. Všetko si vynahradila na príjme, keď premenila svoj prvý mečbal.

• Kučová si vypracovala 17 brejkbalov, premenila 7
  • na príjme 2. podania mala 60 % úspešnosť

Víťazka sa v boji o hlavnú súťaž stretne s lepšou z dvojice Giulia Gattová-Monticoneová/Alison Baiová. Prvým kvalifikačným kolom dnes neprešla ďalšia slovenská zástupkyňa, Jana Čepelová.