Home Správy Čepelová nezvládla takmer trojhodinový maratón v 2. kole ITF turnaja v Székesfehérvári

SZÉKESFEHÉRVÁR – Jana Čepelová prehrala v 2. kole turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehérvári (100 000 USD, antuka v hale) s Martinou Trevisanovou z Talianska 7:6(4), 3:6, 4:6.

Na začiatku zápasu mala prevahu talianska tenistka. Košická rodáčka evidentne nebola vo svojej koži a za stavu 0:3 si vyžiadala ošetrenie. Následne si vzala jeden stratený servis späť. Definitívnym návratom do prvého setu bolo vyrovnanie z 1:4 na 4:4. Veľký obrat zavŕšila Janka v tajbrejku, ktorý získala pomerom 7:4.

V úvode druhej časti vyťažila z psychologickej výhody vedenie 2:0. Trevisanová kontrovala šnúrou troch získaných gemov a postupne získavala nad dianím na kurte kontrolu. Od stavu 3:3 Slovenku prakticky k ničomu nepustila.

V rozhodujúcom dejstve pokračoval obrovský boj. Po brejku a jeho potvrdení viedla Talianka 3:1. Naša tenistka otočila v ďalších minútach na 5:4, ale rovnakú šnúru troch získaných hier si odložila na záver stretnutia aj jej súperka.