Marion Bartoliová
Marion Bartoliová (Foto: TASR/AP - Dominic Lipinski)

Bývalá grandslamová šampiónka verí, že Federer ešte vyhrá grandslam

PARÍŽ – Švajčiarskeho tenistu Rogera Federera mali diváci možnosť vidieť naposledy v akcii na Australian Open. Následne prišlo zranenie kolena, operácia a predčasné ukončenie sezóny. Počas vynútenej pauzy sa jeho náskok v historických tabuľkách začal tenčiť.


Na svojom konte má 20 grandslamových triumfov, na poste svetovej jednotky strávil 310 týždňov. Donedávna to vyzeralo tak, že jeho rekordy sú len ťažko prekonateľné, ale dvaja najväčší rivali sa nezadržateľne blížia.

Bývalá francúzska tenistka Marion Bartoliová si myslí, že rodák z Bazileja ešte nepovedal posledné slovo.

„Roger ešte vyhrá grandslam. Bude mať skoro pol roka na to, aby sa rozohral a následne príde Wimbledon, kde bude mať veľkú šancu,“ povedala na úvod bývalá víťazka práve trávnatého turnaja z roku 2013.

„Vzhľadom k jeho štýlu hry a prirodzenému pohybu nepotrebuje na tráve toľko trénovať. Dokáže efektívne servovať a zosúladiť to s prechodom na sieť. Ak bude mať formu a sebavedomie, môže tam vyhrať,“ dodala.Švajčiar je v dôsledku zmrazeného rebríčku stále na štvrtej pozícii. Návrat plánuje v januári na Australian Open.

„Som na správnej ceste za najlepšou formou. Nechcem nič uponáhľať, ale momentálne ma nič nebolí a pracujem na fyzickej pripravenosti,“ uviedol v rozhovore pre Schweizer Illustrierte Federer.

About Roderik Pastier

Check Also

tenisová raketa

VIDEO Skrat Portugalca obletel celý svet: Školácka chyba na sieti ho stála zápas

MAIA – Počas tohto týždňa prebiehajú posledné dva challengerové turnaje a jeden z nich sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + ten =