Home Najdôležitejšie Bojovníčka Schmiedlová zvládla náročný boj s talentovanou Američankou: Nevyužila mečbal, následne dominovala na servise

Anna Karolína Schmiedlová

NEW YORK – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na US Open do 2. kola. V úvodnom zápase zvládla pozíciu favoritky a po náročnom boji vyradila domácu Kruegerovú po setoch 7:5, 6:7(3), 6:3.

17-ročná Kruegerová vstúpila do stretnutia veľmi odvážne, od úvodu výborne servovala a Schmiedlová dlho hľadala recept na podanie súperky. V piatej hre prvýkrát v zápase brejkla Američanku, ale tá za stavu 3:4 kontrovala ribrejkom a ďalším podržaným podaním bola razom gem od vedenia v zápase. Slovenská tenistka krízové momenty znamenite ustála, získala tri hry v rade a po takmer hodine hry viedla 1:0.

Z takmer vyhratého zápasu zápletka

Obe hráčky kvalitne podávali aj v druhom sete, ale Schmiedlová bola po brejku v piatom geme bližšie k postupu. O tri gemy neskôr odvrátila štyri brejkbalové príležitosti Kruegerovej a následne mala mečbal na príjme, ktorý však nevyužila. V ďalšom geme platilo známe futbalové pravidlo “nedáš-dostaneš”, Američanka sa brejkom dostala späť do zápasu a po skvele zvládnutom tajbrejku si vybojovala rozhodujúce dejstvo.

V treťom sete však Schmiedlová potvrdila povesť veľkej bojovníčky a skúsenejšej tenistky. Počas celého dejstva povolila americkej tenistke na príjme len štyri fiftíny a zaslúžene postúpila.

Ďalšou súperkou Schmiedlovej bude víťazka zápasu medzi Američankou Riskeovou a Ruskou Pavľučenkovou.