Home Audio/video VIDEO České tenistky valcujú jednu súperku za druhou: Plíšková vstúpila do turnaja suverénne

NEW YORK – Česká tenistka Karolína Plíšková postúpila do druhého kola dvojhry na záverečnom grandslame sezóny US Open. Turnajová štvorka zdolala v utorkovom zápase 1. kola domácu Američanku Caty McNallyovú 6:3, 6:4.

Plíšková mala výborný vstup do zápasu, keď rýchlo vyhrávala 3:0. Domáca držiteľka divokej karty následne dokázala skóre skorigovať a za stavu 1:5 vzala bývalej svetovej jednotke servis. Prvé dejstvo však už nezachránila, Češka viedla po 38 minútach 1:0.

Začiatok druhého setu mal identický scenár, Američanka opäť prehrávala 0:3, ale slabšiu chvíľku si vybrala aj česká tenistka. Dvakrát zaváhala na podaní a razom bolo vyrovnané. Favoritka však vzápätí kontrovala ribrejkom za stavu 3:3 a piaty brejk Plíškovej sa ukázal ako kľúčový. Aktuálne štvrtá hráčka sveta si koncovku druhej sady postrážila a postúpila do druhého kola.

“Začala som výborne, následne som trochu stratila koncentráciu a robila ľahké chyby. Ona sa zlepšila, ukázala, že má zo štvorhry dobrý ritern. Dnes mi nefungoval servis, za jeho pomoci by bol výsledok jednoznačnejší,” povedala po zápase Plíšková, ktorá nastrieľala 8 es a k tomu pridala šesť dvojchýb.

Finalistka ročníka 2016 sa v ďalšej fáze stretne s víťazkou duelu Zarina Dijasová (Kaz.) – Amanda Anisimová (USA).

dvojhra žien – 1. kolo:
Karolína Plíšková (ČR-4) – Caty McNallyová (USA) 6:3, 6:4, Šuaj Čang (Čína) – Hailey Baptisteová (USA) 6:3, 6:4, Petra Martičová (Chor.-30) – Dalma Galfiová (Maď.) 6:3, 6:2, Ajla Tomljanovicová (Aus.) – Katie Volynetsová (USA) 6:3, 6:1, Maria Sakkariová (Gr.-17) – Marta Kosťuková (Ukr.) 6:4, 6:3

Zdroj: TASR, ts