Belinda Benčičová
Belinda Benčičová (Foto: TASR - Martin Baumann)

Belinda Benčičová sklamala fanúšikov aj organizátorov: Ďalšie NIE na poslednú chvíľu

PARÍŽ – Ďalšie rozhodnutie na poslednú chvíľu. Na blížiacom sa záverečnom grandslame sezóny parížskom Roland Garros sa nepredstaví ani ďalšia členka elitnej desiatky Belinda Benčičová.


V Paríži mala svoje plány, ale…

Švajčiarku so slovenskými koreňmi, ktorá sa nedávno predstavila na podujatí v Ríme, kde bez zisku jediného setu vypadla v úvodnom kole s Koviničovou, trápi zranenie pravej ruky. Benčičová sa preto rozhodla radšej vynechať Roland Garros, ktorý začne už 27. septembra.

„Chcela by som sa dostať minimálne do tretieho kola, v ktorom som vlani vypadla. Ak by to bolo ďalej, získala by som body,“ uviedla Benčičová pre švajčiarsky denník Blick ešte pred odhlásením sa z posledného grandslamu sezóny.

Out je už štvrtá členka TOP 10

Svetová desiatka je tak už štvrtou hráčkou z elitnej desiatky rebríčka, ktoré sa v Paríži nepredstavia. Okrem Švajčiarky so slovenskými koreňmi už účasť odmietla čerstvá šampiónka US Open Naomi Ósaková, víťazka US Open 2019 Bianca Andreescuová a chýbať bude aj obhajkyňa titulu a svetová jednotka Ashleigh Bartyová.Na poslednú chvíľu odstúpil aj Raonič

Na poslednú chvíľu sa zo záverečného grandslamu sezóny odhlásil aj kanadský bombardér Miloš Raonič, okrem neho tak spravili aj Fernando Verdasco a Kyle Edmund. Sezónu už dávno predčasne ukončil Roger Federer, ktorý sa dáva dokopy po druhej operácii kolena.

Roland Garros štartuje uź o dva dni a náboj záverečného grandslamu sezóny zvyšujú aj povolení fanúšikovia na tribúnach, ktorých bude po úpravách nakoniec môcť byť prítomných denne maximálne tisíc.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Norbert Gombos

Slováci v akcii: Sobota 31. október

BRATISLAVA – Dnešný deň sa v akcii na súťažných kurtoch predstaví štvorica slovenských zástupcov. Gombos …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 4 =