Boris Becker (Foto: TASR)

Becker vyjadril túžbu stať sa Kyrgiosovým trénerom

NEW YORK – Nemec Boris Becker je známy pozitívnym vzťahom k Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi. Pre Eurosport počas US Open prvýkrát otvorene povedal, že by sa chcel stať jeho trénerom.

„Rád by som ho koučoval! Myslím, že by to bolo skvelé – je to totiž netrénovateľný hráč. Ako dobrý kouč musíte vedieť čeliť výzve nájsť spôsob ako komunikovať so svojím zverencom. Otázka je, či mi to stojí za to. Z pohľadu mojej vášne pre tenis by však bol najhorúcejší kandidát,“ nechal sa počuť legendárny Nemec.

„Ak bude mať dobrý deň, porazí aj Federera, dokáže zdolať Nadala a zvíťazil už aj nad Djokovičom. Chýba mu konzistencia, stabilita, disciplína, ale je na trénerovi, aby ho naučil, že to za to stojí,“ dodal Becker, ktorý v minulosti spolupracoval počas troch rokov so Srbom Novakom Djokovičom.

Otázka je, či by Kyrgios o jeho rady vôbec mal záujem. Naposledy spolupracoval na nepravidelnej báze s Francúzom Sébastianom Grosjeanom ešte v sezóne 2017. Odvtedy viackrát proklamoval, že mu vyhovuje sloboda, ktorú má v súčasnosti.

About Michal Pokrivka

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 14 =