pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Bartoliová sa vzdala myšlienky na návrat
Foto: TASR

Bartoliová sa vzdala myšlienky na návrat

PARÍŽ – Francúzka Marion Bartoliová prehodnotila svoje plány a oznámila, že už neuvažuje o návrate na profesionálny okruh. Dôvodom sú zdravotné problémy.

Víťazka Wimbledonu 2013 ukončila kariéru len mesiac po svojej senzačnej londýnskej jazde. Dôvodom bola kombinácia rôznych problémov. „Po 45 minútach ma bolí celé telo,“ uviedla vtedy francúzska tenistka. Behom takmer piatich rokov mimo profesionálneho okruhu sa objavovali správy o rôznych zdravotných lapáliách, s ktorými boli späté aj časté zmeny váhy.

Vlani v decembri sa však všetko na dobré obrátilo a 33-ročná rodáčka z Le Puy-en-Velay začala snívať o návrate. Začiatkom marca si zahrala v New Yorku na exhibičnom turnaji Tie Break Tens. Medzi „profíčkami“ sa mala predstaviť o pár dní neskôr v Miami. Po odhlásení sa ako o druhej alternatíve hovorilo o aprílovom podujatí v mexickom Monterrey.

Dnes je jasné, že príbeh Bartoliovej nebude mať šťastný koniec. V príprave zistila, že jej telo už nikdy nebude schopné absolvovať súboje proti najlepším tenistkám súčasnosti. Za najvážnejší problém označila pretrvávajúce problémy s pravým ramenom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + twenty =