Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - John Minchillo)

Australian Open bez Djokoviča? Svetová jednotka útočiaca na rekord môže mať problém

MELBOURNE – Svetová jednotka Novak Djokovič by mal na začiatku budúceho roka útočiť na svoj jubilejný desiaty titul z Australian Open a zároveň rekordnú 21. grandslamovú trofej, ktorou by sa osamostatnil na čele celkového historického poradia grandslamových šampiónov, ale…


Stále je totiž v hre možnosť, že ako nezaočkovaný nebude Djokovič smieť do austrálskeho Melbourne vôbec odcestovať, prípadne že v dejisku úvodného grandslamu sezóny bude čeliť podstatne tvrdším obmedzeniam ako ostatná konkurencia.

Djokovič môže mať problém

Djokovič, ktorý na OH v Tokiu prišiel o možnosť získania zlatého slamu a následne aj kalendárneho Grand Slamu, keď ho vo finále US Open zdolal Rus Medvedev, by rád prekonal Nadala a Federera v počte grandslamových titulov, ale na úvodný grandslam sezóny sa Nole vôbec nemusí dostať, keďže naďalej patrí medzi odporcov očkovania proti koronavírusu, ktorý je stále veľkou celosvetovou hrozbou.

Vycestovanie do Austrálie tak pre Noleho a ďalších nezaočkovaných môže byť výrazným problémom, na čo upozorňuje aj minister športu austrálskej Victorie Martin Pakula. „Byť hráčom ATP alebo WTA, určite by som sa nechal zaočkovať. To dáva najlepšiu šancu na to hrať Australian Open s minimálnymi obmedzeniami,“ uviedol pre austrálsky server SEN.Australian Open aj pre neočkovaných?

Vláda štátu Victoria v októbri predstavila vakcinačné požiadavky na povolenie k práci, ktoré sa týkajú aj profesionálnych športovcov. Austrálsky tenisový zväz však má detailný plán na príchod hráčov do krajiny ešte len zverejniť. „Či bude, alebo nebude umožnený vstup neočkovaným ľuďom do krajiny, na to teraz nedokážem odpovedať. To bude predmetom rokovaní na úrovni národnej a federálnej vlády. Čo sa týka pravidiel okolo Australian Open, o tom komunikujeme s tenisovým zväzom a oddelením verejného zdravia,“ dodal Pakula.

Tento rok bola pred Australian Open hráčom po príchode do krajiny nariadená povinná dvojtýždňová karanténa. Vo zvyšku sezóny ale už mohli väčšinou cestovať bez obmedzenia. Ako to bude teraz ale zatiaľ nikto s istotou nevie povedať.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − 7 =